על המטפלת/עלי/מי אני

כנרת דלומי-כהן היא פסיכותרפיסטית מוסמכת שפיתחה במהלך דרכה תחומי מיקוד בהם היא מתמחה, ביניהם - הפרעות אכילה, השמנה ודימוי גוף, מחלות כרוניות, פיברומיאלגיה, אבדן ואבל ונשים במעגלי החיים.

מטפלת ביחידים, מבוגרים, נוער וילדים.

היא החלה לטפל לפני יותר משני עשורים ולה שתי קליניקות לפסיכותרפיה – בתל אביב ובשוהם והיא מטפלת גם אונליין/באופן מקוון במטופלים בישראל ובעולם

 פרט לטיפול הפרטני בקליניקות, היא גם מנחת קבוצות, מרצה וכותבת בתחום הפרעות אכילה והשמנת ילדים. 

לכנרת תואר ראשון בעבודה סוציאלית קלינית מהאוניברסיטה העברית ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית מאוניברסיטת פורדהם בניו יורק והיא בעלת הסמכת עובדת סוציאלית מומחית בתחום הבריאות. כמו כן היא בוגרת לימודי פסיכותרפיה פסיכודינאמית ממכון מגיד שבאוניברסיטה העברית. 

על הטיפול

טיפול הפסיכו-דינאמי בשילוב שיטות ממוקדות דוגמתCBT  ו-DBT בהתאם לצרכי המטופל ולאופיין של הבעיות שבגינן פנה לטיפול.

הטיפול נקרא טיפול דינאמי מאחר שהוא מתמקד בדינמיקה הפנימית של הנפש. כלומר, בכוחות הפסיכולוגיים הסמויים שמניעים את ההתנהגות, המחשבות והרגשות שלנו. לרוב ללא כל מודעות לכך.

בטיפול הדינאמי נצלול יד ביד אל המקור הפסיכולוגי שאחראי לכל, נעלה אותו למודעות ונבין אותו עד שיחדל להניע אותנו.

אני מאמינה

אני מאמינה ביצירת מרחב שמאפשר תחושת ביטחון ואמון בעזרתם יוכל המטופל, בהדרגה ועם התבססות הקשר, להביא את עצמו למפגש בצורה כנה ועמוקה ולחוש מובן ומחוזק.

העמדה ממנה אני מתבוננת על כל מטופל ומטופלת, הינה של סקרנות לעולמם הפנימי, מחויבות ומסירות מלאה. בסבלנות ולפי הקצב הסובייקטיבי של כל אדם, נצעד יחד בדרך המפותלת והמרתקת, עד להקלה בסבל ופתרון הבעיה עמה הגיע לטיפול.

הקשר הטיפולי שנוצר ביני לבין המטופל הוא בעל חשיבות רבה בעיני. כל טיפול נפשי הינו שונה ומיוחד, שכן מה שמתרחש בו תלוי במפגש הייחודי שנוצר בין המטפלת למטופל סביב הסוגיות העולות בטיפול.